Uroczyste OTWARCIE BOISKA SPORTOWEGO w SP2

Na ten moment społeczność szkoły czekała z niecierpliwością. Mamy piękne, nowoczesne boisko sportowe z najnowszą murawą IV generacji i atestem FIFA, bieżnią i skocznią do skoku w dal!  Kosztująca ponad 300 000 zł inwestycja, o którą zabiegali dyrektor szkoły Małgorzata Jagiełłowicz i wicedyrektor Sławomir Dyzert, powstała dzięki ogromnemu wsparciu Burmistrza Gminy Szamotuły Włodzimierza Kaczmarka oraz zaangażowaniu tak dużych środków z gminnego budżetu. W piątek 27 września nowoczesny i dobrze wyposażony obiekt sportowy został oficjalnie otwarty i poświęcony przez ks. kanonika Mariusza Marciniaka proboszcza Bazyliki Szamotulskiej.

Do uroczystości uczniowie pod kierunkiem swych nauczycieli przygotowywali się bardzo starannie. Był to szereg działań wpisanych w realizację projektu ERASMUS+. Jednym z nich było zaproszenie delegacji ze szkół miast partnerskich na uroczystość otwarcia boiska sportowego i zaproszenie zagranicznych gości do udziału w Mistrzostwach Szkoły w piłce nożnej i siatkowej oraz w konferencji żywieniowej „Odżywianie młodego sportowca” prowadzonej zgodnie z metodyką CLIL.

Specjalnie na tę okoliczność ułożono piosenkę oraz popisy taneczne cheerleaderek. Okazją do przetestowania nowej murawy stały się  Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej. Turniej piłkarski rozpoczęły symboliczne strzały na bramkę oddane przez gości. Ponieważ nie tylko samą piłką nożną żyje nasza szkoła, odbyły się też Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej.

Otwarcie boiska to dobry moment na obdarowanie uczniów prezentami. Stypendia przyznane przez Burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka wyróżniającym się uczniom SP2 w nauce pan Burmistrz wręczył osobiście w towarzystwie Starosty Powiatu Szamotulskiego pani Beaty Hanyżak. Wyróżnieni uczniowie to: Kacper Til, Nicola Pyzia, Mikołaj Kaszkowiak, Zofia Gimzicka i Szymon Koszot. Pani Starosta wraz z Bartoszem Węglewskim, przewodniczącym komisji sportu Rady Miasta i Gminy Szamotuły wręczyła sportowcom także zestaw piłek.

Aby młodzi sportowcy przy intensywnych treningach nie zapominali o prawidłowym żywieniu, szkoła zorganizowała dla nich dwujęzyczną konferencję żywieniową pt. „Odżywianie młodego sportowca” z udziałem dietetyka – pani Anny Tabaczewskiej. Uczniowie mogli przekonać się podczas wykonanych przez nią pomiarów, czy prawidłowo się rozwijają. Uzupełnieniem wykładu była wystawa prezentująca zdrowe potrawy.

Realizowany przez cały tydzień projekt sportowy ZDROWO i SPORTOWO  to również wideokonferencja z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły z Włoch i Kenii pt. „Lubimy sport” prowadzona w języku angielskim oraz wernisaż fotografii Eweliny Ładzińskiej – Kłaczkiewicz pt. ”Psy – sportowcy”, do której uczniowie przygotowali dwujęzyczne podpisy.

Po południu społeczność szkoły wzięła udział w Rodzinnym Pikniku ZDROWO i SPORTOWO.

Maria Tomkowiak

 

Marsz uczniów SP2 podczas uroczystego otwarcia boiska sportowego (Zobacz film)

Otwarcie boiska sportowego w SP2 w Szamotułach (Zobacz film)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *