Wakacyjne spotkanie uczestniczek projektu ERASMUS+ w Paryżu

Dzięki udziałowi w projekcie „Otwarci na świat i ludzi” nauczyciele naszej szkoły nawiązali kontakty z osobami z różnych stron świata. Są z nimi w stałym kontakcie i współpracują ze sobą wymieniając doświadczenia związane z realizacją zadań projektowych.

W sierpniu odbyło się w Paryżu kilkudniowe, przyjacielskie spotkanie, w którym wzięła udział nauczycielka naszej szkoły, wychowawczyni klasy IIc – p. Aleksandra  Tomkowiak. Oprócz niezwykle serdecznego przyjęcia, z jakim się spotkała ze strony zagranicznych koleżanek, powróciła z głową pełną pomysłów, które zamierza realizować w nowym roku szkolnym. Jednym z nich jest udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym EMOCJA, wspierającym rozwój emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży. Po trudnych dla uczniów dniach spędzanych w domach podczas pandemii, będzie to doskonały sposób na odstresowanie i stworzenie warunków do rozwijania wrażliwości, kształtowania empatii, rozbudzania wiary w siebie i we własne możliwości.

Pani Aleksandra jest pełna nadziei, że ten projekt zintegruje społeczność klasową i będzie atrakcyjnym wyzwaniem dla każdego ucznia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *